Oryginalne atrakcje weselne, które zachwycą Twoich gości – 10 nietypowych pomysłów

Dzień waszego ślubu to prawdopodobnie najważniejszy dzień w waszym życiu. Nic dziwnego, że chcielibyście, by był tak wyjątkowy jak uczucie, które was połączyło. Macie już wizję tego, jak powinien przebiegać od przygotowań aż moment przysięgi? Teraz nadszedł czas, by wybrać atrakcje ślubne, które oczarują waszych gości, czyniąc wasze wesele iście niezapomnianym.

Oto 10 pomysłów na oryginalne atrakcje weselne:

1

Fotobudka na wesele

Jeśli chcecie zachwycić gości, sprawdzić im mnóstwo radości, a przy tym mieć niepowtarzalną pamiątkę z wesela, zamontujcie tematyczną fotobudkę. 

Fotobudka to automat fotograficzny, który robi i drukuje zdjęcia w dwóch egzemplarzach. Ten pozornie prosty mechanizm, w weselnej rzeczywistości staje się prawdziwą atrakcją ślubną, niosąc wiele możliwości. 

Jeśli planujecie wesele w stylu klasycznym, doskonale sprawdzi się prosta konstrukcja, umieszczona na statywie gdzieś w zacisznym kąciku. Świetną zabawę waszym gościom zapewni pozowanie z użyciem zabawnych gadżetów, takich jak kapelusze, wąsy, tabliczki z napisami czy wielkie, kolorowe okulary. 

Wesele w stylu boho i rustykalnym nie może się odbyć bez fotobusa, czyli legendarnego Volkswagena T2 Ogórka będącego jednocześnie stylową fotobudką. Ta oryginalna atrakcja weselna może być również waszą pamiątką. Poproście gości o pozostawienie jednego egzemplarza wraz z życzeniami w księdze gości.

oryginalne atrakcje weselne, fotobudka na weselu

2

Bańki mydlane na weselu do zdjęć, dla dzieci lub na pierwszy taniec

W świat magii i dziecięcego zachwytu przeniosą was i waszych gości bańki mydlane. Mieniące się tysiącami pastelowych barw, unoszone przez wiatr, niczym czarodziejska różdżka wykreują wokół was baśniowy świat. O tę magię w powietrzu zadbają wasi goście, dla których będzie to niecodzienna atrakcja weselna. Wystarczy, że postawicie pojemniczki na barze z informacją do czego służą, albo drużbowie wręczą je waszym gościom np. w czasie pierwszego tańca. Ta oryginalna atrakcja weselna uświetni najważniejsze chwile zabawy. Zastąpi kłopotliwy ryż sypany przy wyjściu z kościoła i będzie cudownym akcentem podczas krojenia tortu czy oczepin. To wspaniałe urozmaicenie także dla ślubnych fotografii, które możemy dla Was wykonać. 

Oryginalne atrakcje weselne, które zachwycą Twoich gości - 10 nietypowych pomysłów 2

3

Prosecco Van na stylowym weselu

Niezależnie od stylu, w jakim rozbrzmiewać będzie wasze wesele, wśród weselnych toastów nie może zabraknąć toastu z prosecco. Gdy zapragniecie chwili wytchnienia, prosecco van pozwoli wam przenieść się myślami do słonecznej Italii, gdzie życie toczy we właściwym dla siebie rytmie. Spotkanie przy vanie prosecco, to nie tylko wyjątkowa atrakcja weselna dla gości, ale przede wszystkim okazja do swobodnych rozmów i chwila na oddech.

Prosecco van na weselu to również fantastyczna sceneria dla wspólnych fotografii.

oryginalne atrakcje weselne, prosecco van na weselu

4

Animator dla dzieci na weselu

Jeśli na wesele zaproszeni są goście z dziećmi, warto zorganizować oryginalne atrakcje weselne również dla nich. Świetnym pomysłem będzie zaangażowanie animatora zabaw dla dzieci, który zadba o to, by był to również niezapomniany czas dla pociech waszych gości, podczas gdy oni sami będą świętować z wami wasze wielkie szczęście. Ideałem byłoby zorganizowanie kącika zabaw dla dzieci. Do tego celu może posłużyć odległa część sali weselnej lub plac zabaw na zewnątrz. Miejscem, w którym dzieci będą mogły świetnie bawić się pod okiem animatora, może być również dmuchana zjeżdżalnia zamkowa lub wielki namiot rozstawiony na zewnątrz.

Pomysłów na zabawy dla dzieci na weselu jest mnóstwo! Od kreatywnych zabaw plastycznych tj. rysowanie, robinie origami, malowanie twarzy, robienie biżuterii, po teatr kukiełek czy karaoke. Oczywiście to wszystko w ślubnym klimacie, z wykorzystaniem najpopularniejszych ślubnych motywów. Animator dla dzieci może się wcielić w rolę klauna, wróżki lub innej, uwielbianej przez dzieci, postaci bajkowej.

Ta oryginalna atrakcja weselna to nie tylko gwarancja świetnej zabawy dla najmłodszych, ale również udogodnienie dla ich rodziców, którzy będą mogli swobodnie bawić z wami.

5

Plenerowe gry zespołowe w czasie wesela

Gdy milusińscy bawią się w najlepsze, nic nie stoi na przeszkodzie żebyście zrobili to samo! Najwięcej pozytywnych emocji dostarczą plenerowe gry zespołowe. To świetny pomysł na oryginalną atrakcję ślubną i integrację wszystkich zgromadzonych, którzy z przyjemnością przypomną sobie beztroski czas dzieciństwa. Każdy znajdzie coś dla siebie – Jenga dla strategów, Twister dla sportowców, Dobble dla detektywów czy minigolf dla mistrzów spokoju i opanowania. Plenerowe gry zespołowe na weselu to wyjątkowa atrakcja ślubna, a także gwarancja niezapomnianych przeżyć i wspaniałej zabawy.

Oryginalne atrakcje weselne, które zachwycą Twoich gości - 10 nietypowych pomysłów 3

6

Flash mob na weselu

Kiedy pierwszy taniec już za wami, goście bawią się w najlepsze nie zwracając uwagi na innych, a przyjęcie robi się coraz bardziej przewidywalne, czas by do akcji wkroczył flash mob. Nagle muzyka cichnie, gasną światła a spośród obsługi, tańczących na parkiecie i ucztujących gości, wyłaniają się tancerze, którzy w świetle reflektorów, rozpoczynają swój niesamowity performance. Break dance, salsa, tango, twist – to, jakim tańcem zaskoczycie gości, zależy od waszej fantazji. Najważniejsze, że goście nie będą się spodziewać, że wśród nich są profesjonalni tancerze i tego, co ich czeka.

Flash mob weselny zaskakuje zawsze, wprowadzając widzów w stan zaskoczenia, a w niektórych przypadkach – wywołując wzruszenie. Jeśli więc szukacie pomysłu na niestandardowe atrakcje weselne, które na długo pozostaną w pamięci, flash mob stoi na samym ich szczycie!

7

Widowiskowy pokaz barmański podczas wesela

Jak wiadomo, wśród trunków weselnych królują standardowe alkohole tj. wódka, wino i piwo. Jakkolwiek cieszą się popularnością wśród gości, warto je wzbogacić o nowe pozycje, a tym samym podnieść do rangi niestandardowej atrakcji weselnej. Jak tego dokonać? Zaproście profesjonalnego barmana, który zaserwuje najbardziej wykwintne drinki weselne, robiąc z tego spektakularny pokaz. Po pokazie, barman może towarzyszyć wam aż po świt. Nie musicie się obawiać o samopoczucie gości. Profesjonalny barman jest w stanie wyczarować wyborne drinki również bez dodatku alkoholu. Jest to idealna propozycja dla gości stroniących od alkoholu jak i dla tych, którzy będą nim już nieco zmęczeni.

8

Warsztaty sushi

Weselne menu również może stać oryginalną atrakcją ślubną, jeśli tylko wzbogacicie je o pokaz kulinarny na żywo! Warto pomyśleć o swoistej odskoczni od weselnych specjałów i zaserwować gościom odrobinę orientu w postaci warsztatów sushi. Szef kuchni przygotowujący sushi na oczach gości, opowie zgromadzonym o tajnikach tego wykwintnego dania. Goście nie tylko będą mogli przyjrzeć się bliżej procesowi produkcji, ale również wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce, tworząc je samodzielnie. Chcecie oryginalnych atrakcji? Tego nikt nie przebije! 

9

Atrakcje tematyczne na weselu

Jeśli zdecydujecie się na wybór konkretnej tematyki wesela, atrakcje ślubne staną się już oczywistością. Należy bowiem pamiętać o tym, że charakter danego stylu wyznacza odpowiednie atrakcje weselne, które się z nim dobrze komponują. Rustykalne wesele doskonale uatrakcyjniają warsztaty plecenia wianków, stół wiejski i stół z ziołami. Na weselu w stylu skandynawskim, w zachwyt wprawią sanie zaprzęgnięte w renifery. W stylu nowoczesnym okulary VR będą nieodzowną atrakcją weselną.

Dobór atrakcji ślubnych zależy przede wszystkim od was, waszej wyobraźni i stylu, w jakim będzie wesele. Pamiętajcie jednak, że będą one stanowić cześć waszego reportażu ślubnego, dlatego warto zadbać o ich estetykę i fotogeniczność.

Oryginalne atrakcje weselne, które zachwycą Twoich gości - 10 nietypowych pomysłów 4

10

Wy w roli głównej

Niezależnie od tego, jak bardzo chcielibyście sprostać oczekiwaniom waszych gości, pamiętajcie, że to wasz wielki dzień i że to wy, w roli głównej, będziecie największą atrakcją. Nieszablonowe i niestandardowe atrakcje weselne sprawdzają się najlepiej. Dlaczego więc, nie mielibyście być jedną z nich?

Z pewnością, waszą cudowną codzienność wypełniają pasje, które wzbudzają w innych podziw. Podzielcie się nimi z waszymi gośćmi. Mimo, że znają was dobrze, bez wątpienia zaskoczycie wielu z nich. Potrafisz grać na gitarze? Wskocz na scenę i bądź gwiazdą wieczoru również tam! Malujesz? Tworzysz? Piszesz poezję? Zaprezentuj swoją twórczość w ten wyjątkowy dzień! Kochacie tańczyć, tango lub breakdance? Wystąpcie przed gośćmi, dając lekcję również im! Nic tak nie zbliża ludzi jak otwartość, uśmiech i wspólna przestrzeń. Odważcie się i wystąpcie jako główna atrakcja weselna na waszym ślubie.

To wasz wielki dzień, w którym przede wszystkim powinniście celebrować wasze szczęście. Dlatego warto zadbać również o to, by atrakcje ślubne nie zmywały snu z powiek i nie rywalizowały z wami na pierwszym planie. Pośpiech i mnogość atrakcji nie mogą przesłonić tego, co jest w tym dniu najważniejsze – piękna waszej miłości, która połączyła was na dobre i jeszcze lepsze.

Ostatnie dodane wpisy