Poradnik ja udaną sesję plenerową

Postanowiliśmy przygotować poradnik dla par młodych (lub przyszłych par młodych) jak zrobić sesję narzeczeńska lub plener ślubny i dobrze się przy tym bawić. Dla nas wykonanie sesji plenerowej to raczej mniej stresujący element, bardziej przejmujemy się tym co zrobić żebyście Wy czuli się dobrze przed obiektywem. Chociaż to wszystko jest ze sobą dość mocno powiązane. Jeśli my Was rozluźnimy, poczujecie się swobodnie. Kiedy Wy czujecie się swobodnie nam się lepiej pracuje.

Sesja plenerowa lub narzeczeńska

Wiadomo, że nie każdy musi mieć sesję plenerową, sesję narzeczeńską, jakąkolwiek. Jednak często życie zmusza do tego, albo narzeczona, żona, mama, albo sytuacja bo nagle na urodziny dziadka trzeba zebrać się z całą rodziną i zrobić dla niego pamiątkowe zdjęcia. Jeśli macie wybór i nie chcecie mieć sesji plenerowej NIE MUSICIE jej robić tylko dlatego, że WSZYSCY robią, bądź jest w pakiecie. Właśnie, że nie wszyscy chcą mieć sesję plenerową! Zdajemy sobie sprawę, że większość osób źle czuje się przed aparatem, nie lubi lub nie umie pozować (większość tak mówi!). Dlatego stworzyliśmy ten poradnik na udaną sesję plenerową z 10 poradami dla tych, którzy wkrótce będą miały wykonywane takie zdjęcia.

1

PODZIEL SIĘ SWOJĄ HISTORIĄ

poradnik pary młodej, sesje plenerowe, sesje narzeczeńskie, sesje plenerowe, sesja narzeczenska, fotograf slubny krakow, fotograf slubny warszawa, fotograf slubny slask, zdjecia slubne, zdjecia slubne warszawa, zdjecia slubne slask, 10 porad na udana sesje plenerowa

 

 

Opowiedzcie nam o tym jak się poznaliście, co przeżyliście – ułóżmy tę historię w piękne zdjęcia. Często najprostsze rzeczy są najlepsze. Poznaliście się na wycieczce do Pragi – jedźmy tam! A może w klubie? Idźmy tam, zacznijmy tam naszą sesję plenerową i podążajmy dalej Waszą historią:) A może połączyła Was miłość do zwierząt? Pomysłów na sesję narzeczeńską lub plener ślubny jest tyle ile Waszych historii.

2

BĄDŹCIE PRAWDZIWI

Poradnik na udaną sesję plenerową 2

 

Każdy z nas jest inny, każdy ma też lepszy lub gorszy dzień. Jeśli robimy sesję zdjęciową w dniu kiedy jesteście melancholijni – pokażcie to! Kiedy macie głupawkę, dobry dzień uzewnętrznijcie się! Bądźcie prawdziwi, tacy jacy jesteście i jak czujecie. Nie ukrywajcie swoich emocji, obaw czy nawet głupkowatego śmiechu. Nawet ten śmiech możemy zatrzymać na zdjęciach! Pozwólcie nam wejść w głąb Waszego nastroju, intymności czy super humoru. Bądźcie sobą! Chcemy zobaczyć w Was prawdę, tylko takie zdjęcia mają sens. Prawdziwe emocje są pożądane i nie możecie się ich wstydzić.

Pomysły na sesję narzeczeńską?

Sesja narzeczeńska z psem

Sesja ślubna w lesie

3

ZAPOMNIJCIE O FOTOGRAFIE

fotografia slubna, plener slubny, plener na pustyni bledowskiej, zdjęcia ślubne na pustyni błędowskiej, 10 porad na udana sesje plenerowa

 

Pomyślcie, że jesteśmy Waszymi przyjaciółmi. Skoro znaleźliście na takiej sesji to znaczy, że się polubiliśmy. Zatem nie macie się czego obawiać. Musicie sobie uświadomić, że jesteśmy tu (na sesji) DLA WAS. Chcemy dla Was stworzyć super pamiątkę. Skupcie się więc na sobie, sytuacji a my zrobimy resztę. Pokażemy prawdziwość Waszych uczuć, emocji bądź relacji. Dajcie z siebie wszystko. Nigdy nie trzymajcie się myśli “co oni sobie pomyślą” dajcie po prostu z siebie 100% nie zaprzątając sobie głowy takimi głupotami!

Plener w dniu ślubu

4

MIEJSCE SESJI

sesje plenerowe, plener slubny, sesja plenerowa, fotograf slubny krakow, fotograf slubny warszawa, fotograf slubny slask, zdjecia slubne, zdjecia slubne warszawa, zdjecia slubne slask

 

Miejsce sesji zdjęciowej powinno być Wam bliskie. Zastanówcie się gdzie czujecie się swobodnie, co lubicie i co Was charakteryzuje. Pojedźmy tam! Może to być Wasze mieszkanie lub jakieś zupełnie odległe miejsce. Najważniejsze to żeby było Wam bliskie. Idealnie by było jakby miejsce, które wspólnie wybierzemy pasowało do Waszej historii i było tym co kochacie.

Pomysły na plener ślubny w górach?

Plener ślubny w Tatrach

5

UBIERZCIE SIĘ TAK JAK LUBICIE

poradnik pary młodej,zdjecia slubne, fotografia slubna krakow, fotograf slubny, sesja narzeczenska w lanckoronie, lanckorona, sesja narzeczenska, 10 porad na udana sesje plenerowa

 

I to nawet na plener ślubny! Nic nie stoi na przeszkodzie żebyście stworzyli ze ślubnego ubioru coś luźniejszego. Mowa o sesji, którą wykonujemy w innym dniu niż dzień ślubu, chociaż nawet jak fotografujemy w dniu ślubu to również możecie pokombinować:) Jeśli wykonujemy sesję narzeczeńską, nie “przebierajcie się” tylko ubierzcie to co lubicie, może to być nawet domowy dres jeśli w planach mamy wykonanie sesji bardziej domowej. Najważniejsze to czuć się pewnie i komfortowo.

Sesja narzeczeńska w Lanckoronie

6

POGODA

plener slubny, gran canaria, fotografia slubna

 

Najważniejsza jest spontaniczność i pogodą nie musimy się kompletnie przejmować. Czy mocno świeci słońce, czy jest mgła, a może pada, w każdych warunkach zachowujecie się inaczej. Na tym nam zależy. Kiedy Wam będzie zimno z dużo większą łatwością będziecie się obejmować. Na zdjęciach będzie to wyglądało również bardziej naturalnie. To nic, że jest mgła i nic kompletnie nie widać. Może akurat dopadnie nas ulewa? Pójdźmy na całość, pobiegajcie, pomachajcie zmoczonymi do granic włosami. Najważniejsi i tak jesteście Wy i Wasze emocje.

Pomysł na plener ślubny zagranicą?

Plener ślubny na Gran Canaria

7

IM MNIEJ RZECZY NA SESJI TYM LEPIEJ

plener w górach, zdjecia slubne, fotografia slubna

 

Na sesje zabierzcie wyłącznie to co konieczne. Nie bierzcie ze sobą kilku toreb ubrań, kosmetyków czy jakiś innych rzeczy. Każdy przedmiot, torebka ograniczy Waszą mobilność, a do tego pozbawi możliwości wykonywania spontanicznych zdjęć, kiedy sądzicie, że akurat w danym momencie odłożyliśmy aparat na bok.

Plener ślubny w górach

8

WPROWADŹCIE SIĘ W DOBRY NASTRÓJ OD SAMEGO RANA

hotel stary, fotografia slubna, zdjecia slubne, rustykalny slub, rystykalne wesele

Lifestylowa sesja narzeczeńska w Krakowie

 

W dzień pleneru ślubnego bądź sesji narzeczeńskiej starajcie się nie planować zbyt wiele obowiązków. Spędźcie razem trochę czasu. Wprowadzi Was to powoli w jeszcze bardziej intensywny kontakt w czasie sesji. Odprężcie się, czy to leżąc na łóżku czy skacząc po nim słuchając ulubionej muzyki. Tak jak lubicie najbardziej. Niech ten dzień będzie dobry od samego poranka!

9

MAKIJAŻ I WŁOSY

sesja narzeczeńska, Gran Canaria, engagement session

 

Tutaj porada głównie do kobiet. Jeśli chodzi włosy to najlepiej wyglądają włosy rozpuszczone. Możemy dzięki nim w bardzo łatwy sposób uzyskać dynamikę zdjęć. Makijaż oczywiście jest wskazany, nie musi być profesjonalny. Najważniejsze to czuć się dobrze i komfortowo.

Sesja narzeczeńska na Gran Canaria

10

ZAUFAJCIE NAM

sesja narzeczenska w krakowie

 

Jeśli już nas wybraliście to znaczy, ze akceptujecie nasz styl. Teraz nie pozostaje Wam nic innego jak zaufać nam i temu w jaki sposób chcemy przedstawić Waszą historię. Wasza wiara w nasze pomysły (z pozoru może nieatrakcyjne czy mało ciekawe) doda nam skrzydeł. Zaufajcie nam, chcemy dla Was jak najlepiej! Dotyczy to wyboru pory sesji ślubnej lub narzeczeńskiej, sesji rodzinnej, miejsca czy nawet pogody.

Sesja narzeczeńska w Krakowie

ZAMKNIJ MENU