Decorative Image, Poradnik Pary młodej

Poradnik Pary Młodej na udaną sesję plenerową

Postanowiliśmy przygotować poradnik dla par młodych (lub przyszłych par młodych) jak zrobić sesję narzeczeńska lub plener ślubny i dobrze się przy tym bawić. Dla nas wykonanie sesji plenerowej to raczej mniej stresujący element, bardziej przejmujemy się tym co zrobić żebyście Wy czuli się dobrze przed obiektywem. Chociaż to wszystko jest ze sobą dość mocno powiązane. Jeśli my Was rozluźnimy, poczujecie się swobodnie. Kiedy Wy czujecie się swobodnie nam się lepiej pracuje.

Wiadomo, że nie każdy musi mieć sesję plenerową, sesję narzeczeńską, jakąkolwiek. Jednak często życie zmusza do tego, albo narzeczona, żona, mama, albo sytuacja bo nagle na urodziny dziadka trzeba zebrać się z całą rodziną i zrobić dla niego pamiątkowe zdjęcia. Jeśli macie wybór i nie chcecie mieć sesji plenerowej NIE MUSICIE jej robić tylko dlatego, że WSZYSCY robią, bądź jest w pakiecie. Właśnie, że nie wszyscy chcą mieć sesję plenerową! Zdajemy sobie sprawę, że większość osób źle czuje się przed aparatem, nie lubi lub nie umie pozować (większość tak mówi!). Dlatego stworzyliśmy te 10 porad na sesję plenerową dla tych, którzy wkrótce będą miały wykonywane takie zdjęcia.

1. PODZIEL SIĘ SWOJĄ HISTORIĄ

Opowiedzcie nam o tym jak się poznaliście, co przeżyliście – ułóżmy tę historię w zdjęcia. Często najprostsze rzeczy są najlepsze. Poznaliście się na wycieczce do Pragi – jedźmy tam! A może w klubie? Idźmy tam, zacznijmy tam naszą sesję plenerową i podążajmy dalej Waszą historią:) A może połączyła Was miłość do zwierząt? Pomysłów na sesję narzeczeńską lub plener ślubny jest tyle ile Waszych historii.

2. BĄDŹCIE PRAWDZIWI

Każdy z nas jest inny, każdy ma też lepszy lub gorszy dzień. Jeśli robimy sesję zdjęciową w dniu kiedy jesteście melancholijni – pokażcie to! Kiedy macie głupawkę, dobry dzień uzewnętrznijcie się! Bądźcie prawdziwi, tacy jacy jesteście i jak czujecie. Nie ukrywajcie swoich emocji, obaw czy nawet głupkowatego śmiechu. Nawet ten śmiech możemy zatrzymać na zdjęciach! Pozwólcie nam wejść w głąb Waszego nastroju, intymności czy super humoru. Bądźcie sobą! Chcemy zobaczyć w Was prawdę, tylko takie zdjęcia mają sens. Prawdziwe emocje są pożądane i nie możecie się ich wstydzić.

SESJA NARZECZEŃSKA Z PSEM

3. ZAPOMNIJCIE O FOTOGRAFIE

Pomyślcie, że jesteśmy Waszymi przyjaciółmi. Skoro znaleźliście na takiej sesji to znaczy, że się polubiliśmy. Zatem nie macie się czego obawiać. Musicie sobie uświadomić, że jesteśmy tu (na sesji) DLA WAS. Chcemy dla Was stworzyć super pamiątkę. Skupcie się więc na sobie, sytuacji a my zrobimy resztę. Pokażemy prawdziwość Waszych uczuć, emocji bądź relacji. Dajcie z siebie wszystko. Nigdy nie trzymajcie się myśli “co oni sobie pomyślą” dajcie po prostu z siebie 100% nie zaprzątając sobie głowy takimi głupotami!

4. MIEJSCE SESJI

Miejsce sesji zdjęciowej powinno być Wam bliskie. Zastanówcie się gdzie czujecie się swobodnie, co lubicie i co Was charakteryzuje. Pojedźmy tam! Może to być Wasze mieszkanie lub jakieś zupełnie odległe miejsce. Najważniejsze to żeby było Wam bliskie. Idealnie by było jakby miejsce, które wspólnie wybierzemy pasowało do Waszej historii i było tym co kochacie.

PLENER ŚLUBNY W TATRACH

5. UBIERZCIE SIĘ TAK JAK LUBICIE

I to nawet na plener ślubny! Nic nie stoi na przeszkodzie żebyście stworzyli ze ślubnego ubioru coś luźniejszego. Mowa o sesji, którą wykonujemy w innym dniu niż dzień ślubu, chociaż nawet jak fotografujemy w dniu ślubu to również możecie pokombinować:) Jeśli wykonujemy sesję narzeczeńską, nie “przebierajcie się” tylko ubierzcie to co lubicie, może to być nawet domowy dres jeśli w planach mamy wykonanie sesji bardziej domowej. Najważniejsze to czuć się pewnie i komfortowo.

SESJA NARZECZEŃSKA W LANCKORONIE

6. POGODA

Najważniejsza jest spontaniczność i pogodą nie musimy się kompletnie przejmować. Czy mocno świeci słońce, czy jest mgła, a może pada, w każdych warunkach zachowujecie się inaczej. Na tym nam zależy. Kiedy Wam będzie zimno z dużo większą łatwością będziecie się obejmować. Na zdjęciach będzie to wyglądało również bardziej naturalnie. To nic, że jest mgła i nic kompletnie nie widać. Może akurat dopadnie nas ulewa? Pójdźmy na całość, pobiegajcie, pomachajcie zmoczonymi do granic włosami. Najważniejsi i tak jesteście Wy i Wasze emocje.

7. IM MNIEJ RZECZY NA SESJI TYM LEPIEJ

Na sesje zabierzcie wyłącznie to co konieczne. Nie bierzcie ze sobą kilku toreb ubrań, kosmetyków czy jakiś innych rzeczy. Każdy przedmiot, torebka ograniczy Waszą mobilność, a do tego pozbawi możliwości wykonywania spontanicznych zdjęć, kiedy sądzicie, że akurat w danym momencie odłożyliśmy aparat na bok.

8. WPROWADŹCIE SIĘ W DOBRY NASTRÓJ OD PORANKA

W dzień pleneru ślubnego bądź sesji narzeczeńskiej starajcie się nie planować zbyt wiele obowiązków. Spędźcie razem trochę czasu. Wprowadzi Was to powoli w jeszcze bardziej intensywny kontakt w czasie sesji. Odprężcie się, czy to leżąc na łóżku czy skacząc po nim słuchając ulubionej muzyki. Tak jak lubicie najbardziej. Niech ten dzień będzie dobry od samego poranka!

LIFESTYLOWA SESJA NARZECZEŃSKA W KRAKOWIE

9. MAKIJAŻ I WŁOSY

Tutaj porada głównie do kobiet. Jeśli chodzi włosy to najlepiej wyglądają włosy rozpuszczone. Możemy dzięki nim w bardzo łatwy sposób uzyskać dynamikę zdjęć. Makijaż oczywiście jest wskazany, nie musi być profesjonalny. Najważniejsze to czuć się dobrze i komfortowo.

SESJA NARZECZEŃSKA NA GRAN CANARIA

10. ZAUFAJCIE NAM

Jeśli już nas wybraliście to znaczy, ze akceptujecie nasz styl. Teraz nie pozostaje Wam nic innego jak zaufać nam i temu w jaki sposób chcemy przedstawić Waszą historię. Wasza wiara w nasze pomysły z pozoru może nieatrakcyjne czy mało ciekawe doda nam skrzydeł. Zaufajcie nam, chcemy dla Was jak najlepiej! Dotyczy to wyboru pory sesji, miejsca czy nawet pogody.

ZAMKNIJ MENU